Sabojātā Dabiskā Atlase

This post is also available in: English

Dabiskā atlase

Dabiskā atlase (www.motifake.com)

Ikviens būs dzirdējis vārdu salikumu – “dabiskā atlase”, kas raksturo normālus dabas procesus atsijājot vājākos un veidojot organismu evolūciju. Bet vai starp cilvēkiem darbojas dabiskā atlase? Kas notiek, ja dabisko atlasi cenšas mākslīgi ietekmēt, vai apturēt pavisam?

Dabiskās atlases procesa kavēšana daļēji ir arī medicīna. Ja kāds ir slims, bet medicīna to izārstē, tad viss ir kārtībā, bet ja slimo medicīna tikai uztur pie dzīvības, tad šeit jau sākas dabiskās atlases ietekmēšana.

Nesen kādā raidījumā dzirdēju, ka Āfrikā cilvēki dzīvo pat tādās vietās kur neviens zvērs nedzīvo. Neko nav iespējams izaudzēt vai nomedīt. Vienmēr pastāv bads, bet cilvēki kļūst tikai vairāk un vairāk un arvien aktīvāk izplatās dažādas slimības. Kādēļ tā notiek? Tādēļ, ka tiek traucēts dabiskās atlases process nepārtraukti sniedzot šiem cilvēkiem palīdzību. Visvairāk tajā vainojamas dažādās palīdzības organizācijas, kā piemēram The Hunger Project vai Sarkanais kusts. Viņi no vienas puses skatoties dara labu darbu – sagādā pārtiku un palīdz ar medicīnu. Tomēr lielākoties, manuprāt, tas ir liels lāča pakalpojums tiem, kam viņi palīdz, kā arī pieaugošs slogs pašām palīdzības organizācijām. Šīs organizācijas bieži čīkst, ka viņiem nepietiek līdzekļu lai palīdzētu tik cik nepieciešams, bet viņu palīdzēšana jau tieši ir novedusi pie šīs situācijas. Viņi darbojas gluži pretēji teicienam “labāk iedot makšķeri, nekā zivi” un izdaiļā trūcīgajiem tikai vairāk un vairāk zivis.

Dabiskās atlases koksNepārtraukti sniedzot palīdzību visiem, kas nespēj paši sevi uzturēt, liek šiem cilvēkiem atslābt un paļauties, ka viņus gan jau kāds izglābs. Vislabāk tas redzams tieši Āfrikā, runājot par to pašu iepriekš minēto vietu, kurā pat dzīvnieki nedzīvo. Cilvēkiem tur nav ko ēst, jo nav iespējams neko iegūt, bet viņi zin, ka viņiem palīdzēs sarkanais krusts, tādēļ droši turpina vairoties un arvien vairāk uzsēsties uz kakla palīdzības organizācijām. Palīdzot viņiem situācija nevis uzlabojas, bet gluži pretēji – kļūst tikai sliktāka – viņi kļūst vēl vairāk, viņiem ir nepieciešama vēl vairāk pārtika un medikamenti un dzīve kļūst grūtāka gan viņiem, gan mums, kas viņus uzturam.

Kas notiktu, ja viņiem nepalīdzētu? Dzīve atgrieztos vecajās sliedēs, kā tas bija bijis jau desmitiem tūkstošiem gadu, kad nekādas palīdzības organizācijas dabas procesus nečakarēja. Gluži vienkārši – strauji palielinātos mirstība, līdz izmirtu visi, kas nespēj tur izdzīvot. Ievērojami samazinoties iedzīvotāju, skaitam uzlabotos viņu dzīves kvalitāte. Atlikušajiem pietiktu ar to ēdienu ko nu tur ir iespējams sagādāt. Samazinātos arī dažādu slimību izplatība, kā arī nebūtu vairs nepieciešamas nekādas glābšanas misijas.

Pamata doma ir tāda, ka viss dabā notiek tā kātam ir jānotiek un tas tā ir noticis jau tūkstošiem gadu. Tādā veidā cilvēki šādās vietās, kā Āfrika, vienmēr ir dzīvojuši un izdzīvojuši, līdz ieradās “žēlsirdīgie” eiropieši un amerikāņi un visu salaida dēlī, jo tieši viņu dēļ arī ir visas bada, pārapdzīvotības un pārējās problēmas lielā daļā Āfrikas valstu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Sabojātā Dabiskā Atlase, 9.5 out of 10 based on 2 ratings
This entry was posted in 20. gadsimts, Demogrāfija, Zinātne and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.
 • Ziņkārīgais

  Par kurām Āfrikas valstīm autors šeit stāsta? Gribētos mazliet precizāk zināt kurā apgabalā dabiskā atlase realizējas 100%, bet kur tā mazāk. Piemēram neesmu dzirdējis par badu un nemieriem Marokā, Madagaskārā, Seišeļu salās vai DĀR, toties esmu dzirdējis par kara darbību Angolā, Kongo, Ganā, Togo, Lībijā, Mozambikā un vēl šur tur. Vēl ir dzirdēts par postā iedzītajiem Somālijas pirātiem, kas dabiski atlasās laupot kuģus. Vai pie dabiskās atlases pieder savstarpējā cīņa par dabas resursiem, tādiem kā nafta, dārgakmeņi, urāns, utt? Kādu lomu dabiskajā atlasē spēlē rietumu, ķīniešu un indiešu firmas? Vai rietumu pārstāvju realizētās sterilizācijas programmas ir humānā palīdzība vai tikai pirmie soļi uz pareizu iedzīvotāju skaita regulāciju? Vai tiešām Sarkanajā Krustā un The Hunger Project sēž bars ar muļķiem, kas galīgi nesaprot ko dara un kāda situācija ir uz vietas? Un ko tad tur darīja Piebalga k-gs, sauļojās vai?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • RudaisVells

   Liels paldies par komentāru.
   Ideja par šo rakstu radās tieši skatoties ziņu reportāžu (neatceros gan vairs kuru) par Piebalga kunga vizīti Afrikā. Jāatzīst esmu bijis neprecīzs minot Āfriku kā tādu, tomēr, manuprāt, noraksta vajadzētu būt saprotamam, ka runa nav par Āfrikas valstīm bez aprakstītajām problēmām.
   Par dabas resursu un biznesa saistību ar šo nevaru īsti pagaidām iztēloties.
   Sterilizācijas programmas ir soļi uz pareizu iedzīvotāja skaita regulāciju, bet humānā palīdzība, manā skatījumā, ir lāča pakalpojums.
   Šaubos, vai palīdzības organizācijās strādā muļķi, bet “romantiski varoņi”, kas grib glābt katru dzīvu dvēseli gan. Manā skatījumā pareiza politika visā pasaulē būtu ikvienas valsts neiejaukšanās citas valsts darīšanās. Jo šajā gadījumā tieši palīdzēšana ir tā, kas ir radījusi problēmas.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)