Roka vēsture vienā piegājienā

100 ģitārgabali no roka vēstures izpildīti vienā dziesmā

Turpināt lasīt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Posted in Kultūra, Mūzika, Video | Komentēt

Braukšanas kultūra un paradumi

Braukšanas kultūra

Braukšanas kultūra (attēls: advertolog.com)

Interesanti ir pavērot, kāda ir auto lietošanas kultūra dažādās vietās un laikos. Kādēļ vietām par automašīnām ārkārtīgi rūpējas, bet citur tās lieto kā parastu mantu, neliekoties ne zinis par skrāpējumiem un bojājumiem. Kādēļ vietām cilvēki izvēlas mazas, bet citviet ārkārtīgi lielas mašīnas, pat ja ģeogrāfiskie un klimatiskie apstākļi ir līdzīgi.

Piemēram, Latvijā ir raksturīgi rūpēties par savu auto un uztraukties par katru skrambiņu, turpretī dienvidu valstīs, kā Grieķija, Itālija un arī Francija, cilvēki šādām lietām nepievērš gandrīz nekādu vērtību. Pat novietojot automašīnu stāvvietā, viņi pastumda malā pārējās, viegli ietriecoties tajās. Latvijā tas būtu neiedomājami – uzreiz tiktu saukta policija, vai vismaz rakstīts saskaņotais paziņojums un pēc tam visas mašīnas tiktu remontētas. Turpretī dienvidu valstīs tas ir gluži normāli un teju ikviena mašīna ātri vien iegūst dažnedažādus skrāpējumus un buktītes visapkārt.

Turpināt lasīt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Posted in Kultūra | Birkas , , | Komentēt

Valodas un kultūras attiecības

Valoda

Valodas (attēla autors: zinjixmaggir)

Valoda ir viens no kultūras pamatiem. Valodai ir svarīgi, lai to saglabātu sev raksturīgajai manierei, tomēr attīstoties cilvēkiem, viņu videi un ikdienai, mainās arī kultūra, tādēļ valodai nav iespējams palikt uz vietas. Ja tā paliek uz vietas un jaunumus nepieņem, tad valoda ar laiku mirst, arvien vairāk sajaucoties ar sadzīvē nepieciešamajiem jaunajiem vārdiem no citām valodām. Lai to nepieļautu, valodnieki cenšas izdomāt jaunus vārdus, lai valoda, saglabājot savas specifiskās īpašības, spētu turēt līdzi apkārtējās kultūras attīstībai.

Tomēr šis process ir ārkārtīgi grūts mazām valodām, tādām, kā latviešu. Jo lielākā daļa jauno terminu ienāk tehnoloģiju attīstības, modes un stila dēļ. Šīs jomas lielākoties ienāk no ārvalstīm, tādēļ vispirms iepazīstoties ar jaunumu mēs par to uzzinām angļu, vācu, krievu vai kādā citā valodā, no kurienes šī jaunā tehnoloģija, modes lieta, vai starptautiski populārs izteiciens ir cēlies. Tādēļ vispirms mēs to iepazīstam svešā valodā un sākam to lietot tādu kāds tas ir. Ar laiku, ērtības labad, jaunajam terminam tiek pielikta latviska galotne, lai to būtu ērtāk lietot sarunā un tad jau tas sāk iesēsties valodā. Kad valodnieki latviskošanā nonāk līdz jaunā termina latviskā vārda izdomāšanai – tas bieži ir jau dziļi iesēdies cilvēku galvās un latviskotā versija izklausās muļķīga un nepierasta, kas gan tā nebūtu, ja sastaptos uzreiz jau ar gatavo termina latviskoto versiju. Turpināt lasīt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Posted in Kultūra, Valoda | Birkas , , , , , , , | Komentēt

Viltīgie Vikingi

Stealthy vikings
Vikingi izmēģina pielavīšanās taktiku

Avots: wulffmorgenthaler.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Posted in Joki un karikatūras | Birkas | Komentēt

Amerikāņu sapnis, Banku sistēma un Rotšildu sazvērestība

Amerikāņu sapnis, Banku sistēma, Nauda

Amerikāņu sapnis, Banku sistēma, Nauda (attēls: www.guideforpennypinchers.com)

Filmiņa par  “Amerikāņu sapni”, to, kā darbojas ASV banku sistēma un teoriju, ka to pārvalda Rotšildu ģimene. Ar subtitriem latviešu valodā.

Protams, šīs filmiņas patiesība vairākās epizodēs ir apšaubāma, tomēr tā diezgan interesanti apstāsta to, kas ir nauda, kā tā radusies, kā darbojas banku sistēma un kas izraisa kredītu krīzi un valsts parādu.

Turpināt lasīt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Posted in 10. gadsimts, 19. gadsimts, 20. gadsimts, 21. gadsimts, Jaunāko Laiku Vēsture, Jauno laiku vēsture, Politika un Diplomātija, Vēsture, Video | Birkas , , , , , , , , , , , , , , , , , | Komentēt